sobota, 25 czerwca 2011

Michael Jackson.

Dziś kolejna smutna rocznica, bo mijają właśnie 2 lata od śmierci Michaela Jacksona. Przełamywał wiele różnych barier społecznych i umożliwiał nowoczesnej muzyce pop zaistnienie w mediach, a jego kontrowersyjne zmiany wizerunku tylko pomagały w nagłaśnianiu naprawdę istotnych kwestii.
Jackson spoczął na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale w Kalifornii, ale wtedy jego muzyka przeżyła odrodzenie. Już przed śmiercią planowano jego wielki powrót - serię pięćdziesięciu koncertów, która miała trwać do marca 2010 r. Bilety już były sprzedane, a piosenkarz odbywał już próby. Zapewniano, że jest w świetnej formie. Można się o tym przekonać, oglądając film „This Is It", który jest zapisem prób. Już po śmierci "króla popu" premierę miał teledysk do piosenki „Behind The Mask".

Jednak muzyk już za swojego życia był legendą. Zaczynał wraz ze swoim rodzeństwem w zespołach The Jackson Brothers i The Jackson 5. Wiele ich piosenek stało się przebojami, ale dopiero solowa kariera sprawiła, że stał się bohaterem popkultury.


 Nakręcony w 1983 r. teledysk do piosenki „Thriller" zrewolucjonizował rynek wideoklipów, które stały się małymi fabułami. Sprawiło to, że Jackson stał się pierwszym czarnoskórym artystą silnie promowanym przez zdobywającą wtedy popularność telewizję MTV.

Karierę Jacksona przeplatały sukcesy muzyczne i skandale obyczajowe. Nie przeszkadzało to jego fanom. Dla wielu jego śmierć była ciosem.

8 komentarzy:

 1. tak, ten czas tak szybko leci ;//

  OdpowiedzUsuń
 2. ach, szkoda, że taka wilka osoba już nie żyje..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak te dwa lata szybko minęły, pamiętam to jakby to było wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 4. dwa lata... pamiętam ten dzień.
  Ja tak naprawdę od tamtego czasu zaczęłam słuchać piosenek Michaela. Teraz bardzo podoba mi się jego piosenka Hollywood Tonight a jeszcze bardziej teledysk:)

  OdpowiedzUsuń
 5. przykro mi z tego powodu:[
  dodajemy??

  OdpowiedzUsuń
 6. Szybko zleciały te dwa lata, uwielbiałam Go. Ja najbardziej lubiłam "Thiller" Obserwuję i pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za komentarz ;) pytania? uwagi? napisz: paulinaw95@interia.pl
OBSERWUJESZ = JA OBSERWUJĘ ;)