czwartek, 13 stycznia 2011

ABC prostowania włosów

W ciągu ostatnich kilku lat prostownica stała się jednym z naszych ulubionych narzędzi do stylizacji włosów. Dzięki niej możemy osiągnąć naprawdę wiele różnorodnych efektów na włosach: od idealnie prostych, poprzez podkreślone pasemka, aż po zmysłowe loki, możliwe do uzyskania w zaledwie parę chwil). Chcąc zachować zdrowe i lśniące włosy podczas częstego używania prostownicy, należy przestrzegać kilku zasad:


Zaopatrz się w prostownicę z funkcją jonizacji, zapobiegającą elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Jonizacja zatrzymuje naturalną wilgoć włosa i chroni przed działaniem wysokich temperatur.
Pamiętaj o regularnym nawilżaniu włosów. Nawet jeśli masz zdrowe końcówki warto zapobiegawczo stosować intensywnie nawilżającą i odbudowującą maskę lub odżywkę, a po każdym myciu włosów (jeśli planujesz prostowanie) rozprowadzać specjalny olejek lub jedwab, który ułatwi prostowanie i zabezpieczy włosy ochronną warstwą.


Pamiętaj, żeby nigdy nie prostować wilgotnych włosów (chyba że posiadasz prostownicę ze specjalną funkcją), ponieważ mokre włosy mogą się popalić, staną się szorstkie, matowe, bardzo łamliwe i nieprzyjemne w dotyku.
Używanie prostownicy będzie przyjemniejsze i łatwiejsze jeśli włosy spryskasz najpierw sprayem ułatwiającym prostowanie (który dodatkowo zabezpieczy przed wysoką temperaturą).


Nie prostuj zbyt dużych objętościowo pasm włosów – nie wyprostują się idealnie i będziesz powtarzała tę czynność kilka razy, aż do osiągnięcia upragnionego efektu. Tym samym narazisz kosmyki na wielokrotny kontakt z wysoką temperaturą. Lepiej od razu podzielić włosy na cieńsze pasma i prostować je skutecznie, jednokrotnie przeciągając prostownicą.
Nie zatrzymuj prostownicy na dłużej jednym miejscu. Staraj się prostować kosmyki jednostajnie przesuwając prostownicę po całej długości pasm.
Pamiętaj o regularnym czyszczeniu prostownicy – na płytkach odkłada się warstwa środków do stylizacji, przez co prostowanie staje się coraz mniej skuteczne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

dziękuję za komentarz ;) pytania? uwagi? napisz: paulinaw95@interia.pl
OBSERWUJESZ = JA OBSERWUJĘ ;)